Relaxační masáž
Masáž přímo i nepřímo zvyšuje prevenci úrazů a zdravotních potíží např. bolesti svalů, šlach a kloubů. Zkvalitňuje regeneraci sil po zátěži, ať fyzické či psychické, lze jí i vyrovnat určité následky jednostranných přetížení a nesprávné držení těla. Je zaměřena na svalový a kloubní aparát a stala se důležitým doplňkem tělesné kultury moderního člověka.
Masáž působí bezprostředně především na povrch těla. Účinkem masérských hmatů dochází k prokrvení kůže a podkoží, zvyšuje se výživa buněk, a tím se zlepšuje jejich činnost. Mírně ovlivňuje ukládání podkožního tuku. Příznivý vliv má masáž na klouby, zvyšuje jejich pohyblivost a přispívá k rychlejšímu vstřebávání odpadních látek usazených ve vazivu a chrupavkách. Zlepšuje krevní a mízní oběh a stimuluje nervovou soustavu. Pomalá, mírná masáž zklidňuje, silnější, rychlá působí dráždivě. Masáž má také reflexní účinek, přes povrch těla lze působit na vnitřní orgány. Zotavování po masáži je vždy rychlejší než po pouhém pasivním odpočinku.
Spojením technik se povýšila rekondiční masáž na léčivou terapii. Masáž je prokládána pohyblivými baňkami, kterými se pracuje na meridianech močového měchýře a šlachosvalových drahách tenkého střeva a žaludku. Stimulací bodů na drahách dochází k ovlivnění činnosti vnitřních orgánů, ale i k uvolnění emocí. Baňky pracují do hloubky se všemi svalovými vrstvami na zádech.
Masáž lze aplikovat i na nohou a hýždích, kde se stimulují dráhy močového měchýře a žlučníku. .
Indikace
- relaxace, odstranění únavy
- zlepšení poúrazových stavů
- zlepšení držení těla
- bolesti zad a šíje
- bolesti ramen
- bolesti kolen a kyčlí
V případě bolestivých stavů je nutno terapii opakovat alespoň 2x - 4x do měsíce.
Účinky
- relaxace
- odstranění únavy
- zlepšení poúrazových stavů
- zlepšení držení těla